Projekt w ramach konkursu Bydgoszcz jest Polska – 1920

Opublikowano: 2021-05-05 18:46, Numer artykułu: 40060

Projekt polegał na upamiętnieniu rocznicy 100 – lecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy poprzez zaproszenie społeczności bydgoskich szkół do udziału w konkursie na projekt okolicznościowej  kartki. Na jego realizację otrzymaliśmy od Miasta Bydgoszczy  grant w wysokości 5 000 zł.

„Bydgoszcz. Jest Polska! Kolorowe ulice, szyte w domach, organizacjach, kościołach polskie flagi, radość, śpiew, muzyka, biało-czerwona powiewająca z okien bydgoskich kamienic ulicy Gdańskiej…”- tak relacjonuje swoim czytelnikom „Dziennik Bydgoski”, który opisywał wydarzenia 20 stycznia 1920 roku.

Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski kilka instytucji oświatowych postanowiło zorganizować konkurs dla dzieci i młodzieży, zatytułowany „1920 pozdrowień z wolnej Bydgoszczy”.

Dziękujemy Wszystkim za przyjęcie zaproszenia do udziału w naszym projekcie. Najlepsze cztery kartki zostały już wydrukowane. Dzięki Wam powędrują z pozdrowieniami w Polskę i świat do bliskich, przyjaciół, znajomych a może po prostu sprawią radość, tym którzy są na kwarantannie czy w izolacji. Konkurs odbywał się w trudnych czasach zdalnej szkoły, zamknięcia nas w domach, przy braku pełnej możliwości budowania relacji… Cieszymy się bardzo, że mimo wszystko tak wielu uczniów, tak wiele szkół odpowiedziało na nasze zaproszenie. Teraz wyjątkowo jest w nas potrzeba uśmiechu, radości, rozmowy, wsparcia…. niech ona nastąpi dzięki wypisanej odręcznie kartce pocztowej z pozdrowieniami z Bydgoszczy. Przekażcie, wyślijcie  kartki z życzeniami Zdrowia bliskim, z nadzieją i radością, ze słowami wsparcia i dodania otuchy. A może ktoś z Was po prostu  „zapuka” do Sąsiada i z uśmiechem przekaże dobre słowo napisane na kartce pocztowej, wrzucając ją podpisaną do skrzynki?.....